• עו"ד ברק רון

עקרון השוויון המגדרי מיושם גם בקביעת מזונות קטינים לבני זוג שאינם יהודים

ביום 30.1.22, פסק בית המשפט המחוזי בחיפה (במסגרת ערעור), כי יש להחיל את העקרונות שהותוו בפסיקת בית המשפט העליון לקביעת מזונות ילדים לבני זוג יהודים, גם על ילדיהם של בני זוג שאינם יהודים, תוך התייחסות להכנסות הצדדים וזמני השהות של הקטינים עמם.

בית המשפט המחוזי קבע שהמגמה הנוהגת היום בפסיקה היא ליישום עיקרון שוויון מגדרי שנקבע בהלכת בע"מ 919/15, כך שימצא ביטויו גם בחיוב דמי מזונות על פי הדין האישי, תוך ראיית התא המשפחתי ושקלול הכנסות שני הצדדים וחלוקת זמן הורי, מתוך מטרה לספק לקטינים רמת חיים נאותה אליה הורגלו בשני הבתים. פועל יוצא מכך, הוא שבחישוב גובה המזונות יש לשכלל גם עושרה של האישה ויכולתה הכלכלית, פרשנות העולה בקנה אחד עם עיקרון השוויון המגדרי ותום הלב; ראה גם פסק דינה של כב' השופטת שטמר בעמ"ש 18762-04-12).

רמ"ש 18027-01-22

4 צפיות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

בפסק דינו מיום 20 ינואר 2022, סיכם בית המשפט המחוזי מרכז את האופן המקובל בפסיקת בתי המשפט לענייני משפחה, לחישוב מזונות הקטינים. לפי פסיקת בית המשפט המחוזי מרכז, שערך סיכום פסיקה בנושא, צרכיו של כל אחד

בשנים האחרונות, מתגבשת הבנה בעולם המשפט, שהליכי גירושין ופרידה, משפיעים גם על הנפש של בני הזוג וניתן לשמוע קולות שמביאים לתוך עולם המשפט, מונחים פסיכולוגיים כגון "לחץ", "חרדה" ואף "פסיכוזה של גירושין"

בתי המשפט מאפשרים לבני משפחה לגדל ילדים במסגרת אומנה, במקום לשלוח את הילדים לאימוץ או למסגרות המנותקות מהמשפחה, במקרים שבהם הורי הילדים לא מסוגלים לטפל בילדים וכאשר ניתן למצוא בני משפחה שמסוגלים לכך ב